İstanbul Havalimanı'nda İlk Haftada 5 bin 500 Sefer!
Anasayfa İstanbul Havalimanı'nda İlk Haftada 5 bin 500 Sefer!

İstanbul Havalimanı'nda İlk Haftada 5 bin 500 Sefer!

İstanbul Havalimanı'na gerçekleştirilen büyük taşınma sonrası aradan geçen bir haftalık sürede 5 binin üzerinde iç ve dış hat seferi gerçekleştirildi.

Havalimanının devasa terminal binasından etkilenen çok sayıda yerli ve yabancı yolcu ise merakla inceledikleri havalimanında hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Atatürk Havlaimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na gerçekleştirilen büyük taşınma işleminin ardından tarifeli uçuşlar başlatıldı. Sürecin ardından kademeli olarak uçuşların arttırıldığı İstanbul Havalimanı'nda normal uçuş kapasitesine bugün itibariyle ulaşıldı. İlk seferden itibaren geçen 6 günlük sürede toplam yaklaşık 4 bin 200 uçuş gerçekleştirildi. Bu uçuşların büyük bir bölümü ise Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirildi. Yeni merkezine taşınan Türk Hava Yolları Bugün itibariyle tam kapasiteye geçti.

 

İlk Bir Haftada Yaklaşık 5 bin 500 Sefer

Seferlerin başladığı ilk gün olan 6 Nisan'da 166 uçuş gerçekleştirildi. Tarifeli seferlerin ikinci gününde 583 sefer düzenlenirken, 7 Nisan Pazar günü bu rakam 674 olarak gerçekleşti. 9 Nisan'da 783'e, 10 Nisan Çarşamba günü 984'e yükselen uçak trafiği sayısı 11 Nisan'da ise yaklaşık bin seviyesine ulaştı. Taşınmanın birinci haftası olan bugün ise iç ve dış hatlarda toplam uçuş trafiğinin binin üzerine çıkması bekleniyor. Taşınma sürecinin ardından başlayan tarifeli uçuşlarda ilk 6 gün günde ulaşılan yaklaşık 4 bin 200 iniş-kalkış rakamına ulaşıldı.

Tam kapasiteye ulaşılan Cuma gününün (Bugün) de eklenmesiyle bir haftalık sürede 5 bin 500'e yakın sefer gerçekleştirilmiş olacak.

Terminalin İhtişamından Etkilenen Yolcular Hatıra Fotoğrafı Çektiriyor

Bir hafta önce taşınan İstanbul Havalimanı'na yerli ve yabancı yolcuların da ilgisi yoğun bir şekilde devam ediyor. Her gün on binlerce yolcunun kullandığı havalimanında 1,4 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sıfırdan yapılan en büyük terminalini ilk kez gören birçok yolcu, anı ölümsüzleştirmek için cep telefonlarına sarılıyor.

Merakla terminal binasını inceleyen yolcular, hem havalimanının fotoğrafını çekiyor hem de hatıra fotoğrafı çektiriyor.

12 Nisan 2019 Cuma 12:52:12

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit