THY 20 şirketten 4. oldu
Anasayfa THY 20 şirketten 4. oldu

THY 20 şirketten 4. oldu

 
Türk Hava Yolları (THY), yakıt verimliliği alanındaki başarılı uygulamalarının sonucunda 2016 yılında 43 bin 975 ton yakıt tasarrufu sağladı. Bu sayede 138 bin 522 ton karbon salımı, 2008 yılından bu yana ise toplamda 1 milyon 329 bin 783 ton karbon salımı önlendi. Türk Hava Yolları’nın, Küresel Raporlama İnisiyatifi’nin (GRI) G4 temel sürümüne uygun olarak hazırladığı üçüncü sürdürülebilirlik raporu yayınlandı. THY’nin sürdürebilirlik raporunu yönetişim, ekonomi, çevre ve sosyal olmak üzere her biri kendi bünyesinde birçok önemli başlığı barındıran dört temel üzerine odaklı bir strateji ile yürüttü.
 
Yüzde 20 daha verimli uçuyor
Çevrenin korunması ve iklim değişikliyle mücadele kapsamında yakıt verimliliğini artırarak karbon ayak izini azaltmaya yönelik çok çeşitli inisiyatifler alan Türk Hava Yolları, yakıt verimliliği alanındaki çalışmaları ile dokuz sene önceki rakamlara kıyasla yüzde 20 daha verimli uçuşlar gerçekleştiriyor. Türk Hava Yolları’nın yakıt verimliliği alanındaki başarılı uygulamalarının sonucunda 2016 yılında 43 bin 975 ton yakıt tasarrufu sağlanarak 138 bin 522 ton karbon salımı, 2008 yılından bu yana ise toplamda 1 milyon 329 bin 783 ton karbon salımı önlendi.
 
4’üncü sırada yer aldı
Türk Hava Yolları’nın gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına 2008 yılında hayata geçirdiği “Yakıt Tasarruf Projesi”nin başarısı hem ulusal hem de uluslararası değerlendirmelerde takdir topluyor. Uluslararası Temiz Ulaşım Konseyi (The International Council on Clean Transportation, ICCT), Amerika/Kanada ve Avrupa transatlantik hatlarında uçuş yapan 20 uluslararası havayolu şirketinin, yakıt verimliliğini ve buna tekabül eden karbon yoğunluğunu kıyasladığı raporunda, Türk Hava Yolları yakıt verimliliği açısından 4'üncü sırada yer aldı.
 
En genç uçak filolarından birine sahip
Dünyanın en genç uçak filolarından birine sahip olan Türk Hava Yolları, 2023 yılına kadar filosuna eklemeyi planladığı, daha yüksek yakıt verimliliğine sahip yeni nesil Airbus ve Boeing marka uçaklar sayesinde filo yaşı konusundaki liderliğini sürdürmeyi, karbon ve gürültü emisyonlarını daha da azaltmayı hedefliyor. THY’nin geçen yıl yayınladığı 2015 yılı sürdürülebilirlik raporu da Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (League of American Communications Professionals, LACP) tarafından düzenlenen ve dünyanın en seçkin global iletişim yarışmalarından biri olarak kabul edilen 2016 LACP Spotlight Awards-Global İletişim Yarışması'nda, sürdürülebilirlik raporu kategorisinde Altın Ödüle layık görülmüştü.

11 Aralık 2017 Pazartesi 12:08:25

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.