444 34 97 / Türk Hava Yolları Uçak Bileti - En Uygun Uçak Biletleri

Uçak Biletinizi Sorgulayın

Ara
 • assignment

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yolcu artışı sürüyor

  Geçtiğimiz Kasım ayında 2.5 milyon yolcu sayısına ulaşan ve yolcu sayısını geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11 artıran İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bu yılın ilk 11 ayında ise toplam 28.7 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin en fazla yolcu trafiğine sahip ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kasım ayında 2 milyon 537 bin 353 yolcuya ev sahipliği yaptı. Kasım ayındaki yolcu artışı geçen yıla göre yüzde 11 oldu. Bu yılın Ocak-Kasım döneminde ise toplam yolcu sayısı 28 milyon 735 bin 134 olarak gerçekleşti. Söz konusu dönemde yolcu artış oranı geçen yılın ilk 11 ayına oranla yüzde 5 arttı. Geçen yıl Kasım ayında yolcu sayısı 2 milyon 292 bin 772 olurken, ilk 11 aydaki toplam yolcu sayısı ise 27 milyon 430 bin 868 olarak gerçekleşmişti. Öte yandan dış hat yolcu sayısı yılın ilk 11 ayında 9.5 milyon olurken, artış oranı yüzde 8 olarak gerçekleşti. İç hat yolcu sayısı ise yine aynı dönemde 19.2 milyon olarak gerçekleşti. İç hat yolcusundaki artış oranı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 3 oldu. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, geçtiğimiz 2016 yılında toplam 29.6 milyon yolcuya hizmet vermişti.
  grade
 • assignment

  Rus tur operatörü NTK Intourist kendi havayolunu kuruyor
   
  Vim Avia'nın iflas etmesinden dolayı büyük sıkıntı çeken Rus tur opertörü NTK Intourist'in 2018'de işi daha sıkı tutmaya hazırlandığı belirtiliyor. NTK Intourist 2018 uçuş programını ve partnerlerini şimdiden belirledi. Şirketin bu yıl başta AtlasGlobal olmak üzere Türk Hava Yolları, Yamal, Azur Air ve Red Wings gibi hava yolu şirketleri ile uçacağı belirtildi. Intourist'in, AtlasGlobal'in henüz St Petersburg'dan uçuş izni alamamış olması nedeniyle bu kentten Antalya'ya başka hava yolu şiketleri ile uçacağı kaydedildi.
   
  KAPASİTESİNİ 1.5 KAT ARTTIRACAK
  Öte taraftan Intourist'in kendi havayolu şirketini kurmayı da gözardı etmediği belirtiliyor. TourDom.Ru'da yer alan habere göre şirket, 2018 yılında 5-6 uçaklı bir havayolu şirket kurarak kapasitesinin yüzde 20'sini kendi şirketi ile taşımayı planlıyor. Intourist Satış Direktörü Sergey Tolchin, yeni uçuş planlaması ile birlikte Türkiye kapasitesini 1.5 kat arttırmayı planladıkalrını açıkladı. Seyahat pazarı uzmanları, tıpkı diğer tur operatörleri gibi, NTK Intourist'in de kendi hava yolu şşrketini kurmaya ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Vim Avia'nın iflasından dolayı Intourist'in büyük sıkıntı çektiğine dikkat çeken uzmanlar, ancak şirketin toplam uçuşlarının sadece yüzde 20'sini kendi hava yolu şirketi ile yapma planının riski minimize etmeyeceği görüşünde.
   
  JET AIR GROUP'TAN UÇAK KİALAYACAK
  Intourist'in filosuna katacağı uçakların AFK Sistema bünyesindeki Jet Air Group'tan wet-lease yoluyla kiralayacağı tahmin ediliyor. AFK Sistema, aynı zamanda tur operatörünün hisselerinin yüzde 25'ini elinde bulunduruyor.
  grade
 • assignment

  Yurt içi ulaşımda uçak bileti
   
  Uzak mesafeleri yakınlaştıran uçak seyahatleriyle artık uzun uzadıya yolculuk yapmaya gerek kalmıyor. Yurdun bir köşesinden diğer köşesine sadece birkaç saatte ulaşılabiliyor. İnternet bilet satış sitelerinin de artmasıyla birlikte sadece yapılması gereken şey uçak bileti satın almak. Havayolu firmalarının ülkemizdeki lider ismi ve bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Atlasglobal, Onur Air, Pegasus ve Lufthansa Air ile THY ortaklığı ile kurulan Sun Express ile yurdun dört bir yanına kolaylıkla seyahat edilebiliyor. Aktarmalı ve charter seferlerin düzenlendiği ülkemizde yerli havayolu şirketi Bora Jet ve yabancı havayolu şirketleri ile günübirlik seferler düzenleniyor. Türkiye’nin en kalabalık havalimanı olarak karşımıza çıkan İstanbul Atatürk Havalimanı, hemen ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na günlük binlerce uçak seferi düzenleniyor. Tatil bölgelerinden en çok yolcu ağırlayan havalimanı sıralamasında ise Antalya Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Adana Şakir Paşa Havalimanı birbirini takip eden havalimanları olarak görülüyor.
   
  Havalimanları raporlarında yer alan verilere göre en çok uçuş yapılan güzergahlardan biri İzmir-Adana hattı. Adana İzmir uçak bileti satışları da buna paralel olarak en çok satılan biletler arasında yer alıyor. İstanbul aktarması olmaksızın en çok uçak bileti satılan bu hat, yılın dört mevsimi yolcuları ağırlayan bir hattır. Dönemsel incelemelere göre yurtiçi uçak biletlerinde en ucuz uçak bileti İstanbul ve İzmir olarak görülüyor. Turistik şehir olması bakımından İzmir için sürekli kampanyalar düzenleniyor. Finans merkezi, tarihi yarımada ve turistik noktalarıyla Türkiye ve Avrupa’nın gözde şehri İstanbul ucuz uçak bileti fırsatları da İzmir kadar kendinden söz ettiriyor. Türkiye’den yurtdışına en çok seferin düzenlendiği yer ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti. Ercan Havalimanı’na günlük ülkemizden direkt seferler düzenleniyor. Daha önceleri kısıtlı olarak sefer düzenlenen Ercan Havalimanı’na günümüz itibariyle İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Ordu-Giresun, Samsun, Van, Diyarbakır, Alanya havalimanlarından direkt aktarmasız seferler yapılıyor.

   

  grade
 • assignment

  THY yetiştirmek üzere pilot arıyor
  THY pilot alımı ile ilgili görsel sonucu
   
  THY pilot alımı başvurusu aracılığıyla lisans mezunu gençler hayalindeki mesleğe kavuşabilecek. 29 Aralık’a kadar devam edecek pilot alımı için ilk şart lisans mezunu olmak. ‘THY A.O. Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı Arıyor’ başlığı ile internet sitesi üzerinden pilot alımını duyuran THY üniversite mezunu adaylar için kariyer fırsatı sunuyor. İşte başvuru şartları ve detaylar…
   
  PİLOT ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI
  Genel ÖzelliklerTHY pilot alımı başvuruları
  T.C. Vatandaşı olmak,
  En az lisans derecesi mezunu (örgün veya açıköğretim) olmak,
  01.01.1987 tarihinden sonra doğmuş olmak,
  Erkek adaylar için boy 165 cm'den kısa, 190 cm'den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,
  Bayan adaylar için boy 160 cm'den kısa, 190 cm'den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,
  Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,
  Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,
  Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak.
  Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun  iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.
   
  Yabancı Dil (İngilizce) Şartı
  Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek.
  TOEFL (IBT)           : 75 (speaking : min.20)
  IELTS (Akademik)   : 6 (speaking : min.6)
   
  Dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylarımıza, THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla, DLR-2 süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır.
   
  Sağlık Şartı
  Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı'nın (ICAO) Annex-1'deki ve JAR  FCL-3'deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak. (Adaylar bu şartları sağladıklarını belgeleyen raporu, daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin edeceklerdir.)
   
  Diğer Şartlar
  THY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak.
   
  Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol:
  Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
  Halihazırda dil belgesi bulunan adaylar evrak kontrol ve boy-kilo ölçüm sürecine davet edilecektir. Dil belgesi bulunmayan adaylar THY A.O tarafından gerçekleştirilecek ingilizce sınavına davet edilecektir.
  Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.
  Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.
  İlanımız 29.12.2017 tarihi saat 16.00'a kadar yayında kalacaktır.
  grade
 • assignment

  THY 20 şirketten 4. oldu
  THY 20 şirketten 4. oldu ile ilgili görsel sonucu
   
  Türk Hava Yolları (THY), yakıt verimliliği alanındaki başarılı uygulamalarının sonucunda 2016 yılında 43 bin 975 ton yakıt tasarrufu sağladı. Bu sayede 138 bin 522 ton karbon salımı, 2008 yılından bu yana ise toplamda 1 milyon 329 bin 783 ton karbon salımı önlendi. Türk Hava Yolları’nın, Küresel Raporlama İnisiyatifi’nin (GRI) G4 temel sürümüne uygun olarak hazırladığı üçüncü sürdürülebilirlik raporu yayınlandı. THY’nin sürdürebilirlik raporunu yönetişim, ekonomi, çevre ve sosyal olmak üzere her biri kendi bünyesinde birçok önemli başlığı barındıran dört temel üzerine odaklı bir strateji ile yürüttü.
   
  Yüzde 20 daha verimli uçuyor
  Çevrenin korunması ve iklim değişikliyle mücadele kapsamında yakıt verimliliğini artırarak karbon ayak izini azaltmaya yönelik çok çeşitli inisiyatifler alan Türk Hava Yolları, yakıt verimliliği alanındaki çalışmaları ile dokuz sene önceki rakamlara kıyasla yüzde 20 daha verimli uçuşlar gerçekleştiriyor. Türk Hava Yolları’nın yakıt verimliliği alanındaki başarılı uygulamalarının sonucunda 2016 yılında 43 bin 975 ton yakıt tasarrufu sağlanarak 138 bin 522 ton karbon salımı, 2008 yılından bu yana ise toplamda 1 milyon 329 bin 783 ton karbon salımı önlendi.
   
  4’üncü sırada yer aldı
  Türk Hava Yolları’nın gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına 2008 yılında hayata geçirdiği “Yakıt Tasarruf Projesi”nin başarısı hem ulusal hem de uluslararası değerlendirmelerde takdir topluyor. Uluslararası Temiz Ulaşım Konseyi (The International Council on Clean Transportation, ICCT), Amerika/Kanada ve Avrupa transatlantik hatlarında uçuş yapan 20 uluslararası havayolu şirketinin, yakıt verimliliğini ve buna tekabül eden karbon yoğunluğunu kıyasladığı raporunda, Türk Hava Yolları yakıt verimliliği açısından 4'üncü sırada yer aldı.
   
  En genç uçak filolarından birine sahip
  Dünyanın en genç uçak filolarından birine sahip olan Türk Hava Yolları, 2023 yılına kadar filosuna eklemeyi planladığı, daha yüksek yakıt verimliliğine sahip yeni nesil Airbus ve Boeing marka uçaklar sayesinde filo yaşı konusundaki liderliğini sürdürmeyi, karbon ve gürültü emisyonlarını daha da azaltmayı hedefliyor. THY’nin geçen yıl yayınladığı 2015 yılı sürdürülebilirlik raporu da Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (League of American Communications Professionals, LACP) tarafından düzenlenen ve dünyanın en seçkin global iletişim yarışmalarından biri olarak kabul edilen 2016 LACP Spotlight Awards-Global İletişim Yarışması'nda, sürdürülebilirlik raporu kategorisinde Altın Ödüle layık görülmüştü.
  grade
 1  
İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım