444 34 97 / Türk Hava Yolları Uçak Bileti - En Uygun Uçak Biletleri

Uçak Biletinizi Sorgulayın

Ara
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
 • assignment

  İstanbul Havalimanı En yoğun Gününü Yaşayacak

  İstanbul Havalimanı Bugün açıldığı günden bu yana en yoğun gününü yaşayacak.

  Taşınmanın tamamlanmasıyla birlikte her geçen gün seferlerin artırıldığı İstanbul Havalimanı'nda bugün 1151 iniş-kalkış gerçekleştirilecek. Türk Hava Yolları'nın bugün tam kapasiteye geçerek 895 sefer icra edeceği İstanbul Havalimanı en çok iniş-kalkışın yapılacağı gün olacak.

  İga'nın Twitter'dan yaptığı paylaşım;

  "Operasyonumuz tüm hızıyla devam ediyor! Bugün @TK_RT'nin tam kapasiteye geçişi ile birlikte havalimanımızda toplamda 1151 iniş-kalkış gerçekleşecek. Tüm yolcularımızı benzersiz bir seyahat deneyimi için bekliyoruz."

  grade
 • assignment

  İstanbul Havalimanı'nda İlk Haftada 5 bin 500 Sefer!

  İstanbul Havalimanı'na gerçekleştirilen büyük taşınma sonrası aradan geçen bir haftalık sürede 5 binin üzerinde iç ve dış hat seferi gerçekleştirildi.

  Havalimanının devasa terminal binasından etkilenen çok sayıda yerli ve yabancı yolcu ise merakla inceledikleri havalimanında hatıra fotoğrafı çektiriyor.

  Atatürk Havlaimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na gerçekleştirilen büyük taşınma işleminin ardından tarifeli uçuşlar başlatıldı. Sürecin ardından kademeli olarak uçuşların arttırıldığı İstanbul Havalimanı'nda normal uçuş kapasitesine bugün itibariyle ulaşıldı. İlk seferden itibaren geçen 6 günlük sürede toplam yaklaşık 4 bin 200 uçuş gerçekleştirildi. Bu uçuşların büyük bir bölümü ise Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirildi. Yeni merkezine taşınan Türk Hava Yolları Bugün itibariyle tam kapasiteye geçti.

   

  İlk Bir Haftada Yaklaşık 5 bin 500 Sefer

  Seferlerin başladığı ilk gün olan 6 Nisan'da 166 uçuş gerçekleştirildi. Tarifeli seferlerin ikinci gününde 583 sefer düzenlenirken, 7 Nisan Pazar günü bu rakam 674 olarak gerçekleşti. 9 Nisan'da 783'e, 10 Nisan Çarşamba günü 984'e yükselen uçak trafiği sayısı 11 Nisan'da ise yaklaşık bin seviyesine ulaştı. Taşınmanın birinci haftası olan bugün ise iç ve dış hatlarda toplam uçuş trafiğinin binin üzerine çıkması bekleniyor. Taşınma sürecinin ardından başlayan tarifeli uçuşlarda ilk 6 gün günde ulaşılan yaklaşık 4 bin 200 iniş-kalkış rakamına ulaşıldı.

  Tam kapasiteye ulaşılan Cuma gününün (Bugün) de eklenmesiyle bir haftalık sürede 5 bin 500'e yakın sefer gerçekleştirilmiş olacak.

  Terminalin İhtişamından Etkilenen Yolcular Hatıra Fotoğrafı Çektiriyor

  Bir hafta önce taşınan İstanbul Havalimanı'na yerli ve yabancı yolcuların da ilgisi yoğun bir şekilde devam ediyor. Her gün on binlerce yolcunun kullandığı havalimanında 1,4 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sıfırdan yapılan en büyük terminalini ilk kez gören birçok yolcu, anı ölümsüzleştirmek için cep telefonlarına sarılıyor.

  Merakla terminal binasını inceleyen yolcular, hem havalimanının fotoğrafını çekiyor hem de hatıra fotoğrafı çektiriyor.

  grade
 • assignment

  THY İstanbul Havalimanı'nda Tam Kapasiteye Cuma Günü Geçiyor

  TÜrk Hava Yolları, 6 Nisan'da taşınma operasyonunun ardından İstanbul Havalimanı'nı kullanmaya başlamıştı. Bir hafta boyunca sefer sayısı kontrollü olarak artırıldı.

  Bugün için THY toplam 712 uçuş gerçekleştirecek. Genel Müdür Bilal Ekşi'nin verdiği bilgiye göre kapasite Perşembe günü 849'a çıkartılıyor. Cuma günü yani 12 Nisan'dan itibaren THY her gün binin üzerinde

  sefer gerçekleştirerek tam kapasiteye geçecek.

  grade
 • assignment

  Pegasus'tan 7 günlük check-in süresi

  Pegasus Havayolları, check-in özel bir uygulamayı hayata geçirdi. Yolcular 3 gün önceden gerçekleştirilirken bu süre 7 güne çıkartıldı.

  Böylece yolcular, işlemlerini önceden gerçekleştirerek havalimanı stresini en aza indirebilecek. Biletler için check-in süresi 7 gün öncesinden başlarken uçuşa 60 dakika kalıncaya kadar işlemlerini yapabilecekler. check-in işlemlerinizi http://bilet-check-in.com/ üzerinden yapabilirsiniz.

  grade
 • assignment

  İstanbul Havalimanında Paralel İnişler Başladı

  İstanbul Havalimanı'na geçiş sürecinin tamamlanma aşamasına gelindiği şu sıralarda havalimanına paralel inişler de başladı.

  5 Nisan'da başlayan taşınma süreci kısa bir süre sonra tamamlanacak. İlk fazı itibariyle iki pisti aktif olan İstanbul Havalimanı'nda uçak iniş ve kalkışları sıklaştı.

  Bir yıl içerisinde üçüncü pistin açılacağı İstanbul Havalimanı'nda iki uçağın paralel inişe geçtiği görüldü.

   

  grade
 • assignment

  Emirates İstanbul Havalimanı'ndan uçuşlara başladı

  Emirates Havayolları, İstanbul Havalimanı'ndan karşılklı olarak Dubai uçuşlarını 7 Nisan'da başlattı.

  Daha önce Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleştirdiği haftalık 11 uçuşunu İstanbul Havalimanı'ndan sürdürmeye devam eden Emirates'in Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan da haftalık 7 uçuşu bulunuyor.

  Emirates'in haftalık 18 İstanbul uçuşu, alışılagelmiş tarifesi ile gerçekleşmeye devam edecek. Emirates'in ödüllü hizmetlerini, benzersiz uçak içi üürnlerini daha üst düzey standartlarla destekleyecek olan İstanbul Havalimanı, Emirates yolcularını, altı kıtada, 86 ülkede 158 noktaya üst düzey teknoloji ve gelişmiş seyahat standartları ile taşımasına yardımcı olacak.

  Emirates Türkiye, Bulgaristan ve Romanya Bölge Müdür Bahar Birinci konuya ilişkin yaptığı açıklamada:

  "İstanbul, köklü tarihi, gelişen turizmi ve etkin iş dünyası ile popülaritesi her sene daha fazla artan bir şehir. Emirates olarak, 1987'den bu yana Türkiye ile Dubai ilişkilerinde önemli rol oynuyoruz ve bu nedenle İstanbul'a karşılıklı olarak gerçekleşen operasyonlarımıza çok önem veriyoruz. Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak İstanbul Havalimanı'nın teknik alt yapısı ve gelişmiş standartları ile Emirates'in sektöre öncülük eden, benzersiz hizmetlerini bir araya getirerek yolcu memnuniyetini daha üst seviyeler çıkaracağımıza eminiz."dedi.

   

  grade
 • assignment

  Yeni Havalimanı'na İlk Divert

  Etihad Havayolları'nın Abu Dabi-Düsseldorf seferini yapan uçağı İstanbul Havalimanı'na mecburi iniş yaptı.

  Eithad'a ait Airbus A330 tipi uçakla gerçekleştirilen Düsseldorf uçağı Türkiye hava sahasında acil iniş yapma kararı aldı. İstanbul Havalimanı'na diver eden uçağın zorunlu iniş sebebi henüz bilinmiyor.

  Öte yandan bu olay İstanbul Havalimanı'na yapılan ilk divert oldu.

   

  grade
 • assignment

  Alman Basınından İstanbul Yeni Havalimanı'na Övgü

  Alman gazeteleri, tam faaliyete geçen İstanbul Havalimanı'nı Halen açılamayan Berlin Havalimanı ile karşılaştırdı. 

  Haberleri karşılaştıran DW Türkçe, Alman gazetelerinin ortak haberinin Türk havacılığının "Büyük göçünün başarılı olduğuna dikkat çekti."

  İstanbul Havalimanı'nın inşa sürecini Berlin'in yeni havalimanı ile karşılaştıran Frankfurter Allgemeine Zeitung'daki "İstanbul havalanıyor" başlıklı yorum, Türkiye ve Çin'in yakın gelecekte bir havacılık yarışına gireceğini öngörüyor:

  "Şunun kabul edilmesi gerekiyor: İstanbul, Berlin'in başaramadığını başardı. Türkiye'nin en büyük şehrinin yeni havalimanının faaliyete başlama süreci halihazırda birkaç kez ertelenmişti. Ancak havalimanı, beş yıldan kısa bir zaman alan inşa sürecinin ardından artık faal. Bunun karşısında, Berlin'in havalimanının inşaatı muhtemelen ancak 2020 ya da 2021'de bitecek. Yani planlanan tarihten 10 yıl sonra. İlk açılış törenindense 14 yıl sonra. Ama bu karşılaştırma pek de yerinde değil. Otokratik ülkelerde inşaat projelerini hayata geçirmek elbette daha kolay. Bunu yakında üçüncü havalimanı açılacak olan Pekin'de de görüyoruz. Türkiye ve Çin yakkında dünyanın en hareketli havaalanına sahip olmak için yarışacak."

  OSMANLI UÇUŞ HAYALİ

  "Osmanlı uçuş hayali" başlıklı Süddeutsche Zeitung yorumundaysa, yeni havalimanının laik Türkiye'den bir çeşit uzaklaşmayı sembolize ettiği değerlendirmesinde bulunuluyor:

  "Mimari yapılar zamanın ruhunu taşır. Eski İstanbul Atatürk Havalimanı'nın seküler Türkiye Cumhuriyeti'nin bir çeşit anıtı niteliğinde olması yalnızca isminden kaynaklanmıyordu. Yapı, net çizgilerle belli bir modernite tekniğini de simgeliyordu. Kentin yeni mega havalimanı ise bunun karşısında, kontrol kulesini İngiliz bir mimar tasarlamış olmasına rağmen, büyük oranda şarkın motiflerini ölçü alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havalimanının Türkiye'yi küresel bir marka haline getirmesini istediğini söylemişti. Bu yeni Osmanlı hayalinin rekorlara, Dubai ve Londra'yı geride bırakacak bir havacılık merkezine ihtiyacı var. Bu yapı için doğanın önemli bir kısmı kurban edildi,İklim ve içme suyuna ilişkin tehlike uyarıları görmezden gelindi. Bu umursamazlık siyasetinin faturası ağır olabilir."

  grade
 • assignment

  THY Yeni Havalimanında İlk Gün 10 bin 641 Yolcu Taşıdı

  Türk Hava Yolları dün saat 14.00 itibari ile başladığı İstanbul Havalimanı operasyonunda ilk 24 saati tamamlandı. 48 uçuş gerçekleştirilirken toplam 10 bin 641 yolcu taşındı.

  İlk 24 saati değerlendiren THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Yeni evimizde 13:45 itibarıyla 10641 misafirimizi 48 seferimizde uğurladık. Evimize gelen yolcu sayımız ise 79 seferde 14582. Misafirlerimizin toplam bagaj sayısı 21,792, performans oranımız %84 iyi başladık. Güzel gidiyoruz" dedi.

   

  grade
 • assignment

  KLM, İstanbul Havalimanı'na İlk Uçuşunu Yaptı

  Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, 7 Nisan 2019 Pazar günü İstanbul Havalimanı’ndan ilk İstanbul-Amsterdam uçuşunu gerçekleştirdi. Saat 17.00’da gerçekleştirilen ilk seferini tamamlayan KLM, bundan sonraki uçuşlarını İstanbul Havalimanı üzerinden gerçekleştirecek.

  Geçtiğimiz hafta Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gerçekleştirilen büyük taşınma sonrasında Hollanda Kraliyet Havayolları KLM’de ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Günlük olarak İstanbul-Amsterdam seferlerini gerçekleştirmeye devam eden KLM, Amsterdam’ın yanı sıra yolcularını Amsterdam Schiphol Havalimanından aktarmalı olarak dünyanın her yerine ulaştırıyor.

   

  KLM Havayolları, 2013 yılında hazırlıklarına başlanan ve benzerine az rastlanır büyüklükte bir inşa sürecinin ardından ilk etabı tamamlanan İstanbul Havalimanı üzerinden uçuşlarını gerçekleştirmeye başladı. İlk uçuşunu ardından açıklama yapan Air France-KLM Doğu Akdeniz Genel Müdürü Jerome Salemi, “Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlarımızı gerçekleştirmeye başladık. İstanbul Havalimanı’nın Türkiye havacılık sektörüne yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarla önemli katkılarının olacağına eminiz. Air France-KLM olarak bizlere de katkı sağlayacağına inandığımız İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlarımızı gerçekleştireceğimiz için mutluyuz. KLM’in ödüllü hizmetlerini daha üst düzey standartlarla destekleyecek olan Istanbul Havalimanı, KLM yolcularının üst düzey teknoloji ve gelişmiş seyahat standartları ile taşınmasına yardımcı olacak” dedi.

  İstanbul Havalimanı ilk etabıyla 90 milyon yolcu kapasitesine sahipken tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçaklık apron sahası, 70 bin araçlık otoparkı ve 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak.

  grade
 1        
İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit