444 34 97 / Türk Hava Yolları Uçak Bileti - En Uygun Uçak Biletleri

Uçak Biletinizi Sorgulayın

Ara
 • assignment

  Samsun Sanayi Odasından Yeni Uçak Seferleri Talebi

  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, iş dünyasının temsilcileri ile Samsun TSO binasında bir basın toplantısı düzenledi. 14 oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan Murzioğlu, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'ya her gün sabah ve akşam karşılıklı gidiş-dönüş seferlerinin konulması gerektiğini söyledi. Samsun'un büyüyen bir şehir olduğunu ifade eden Muzioğlu, "Geçmişten bugüne bölgenin buluşma noktası niteliğinde olan ilimiz, bu ekonomik varlıklarının yanı sıra alternatifli sektörler etrafında gelişim hususunda da önemli bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyellerini daha da geliştirmek için hiç şüphesiz havayolu ulaşımı olmazsa olmazlardan biridir" diye konuştu. Sefer sayısının artması ve düzenli saatlerde sefer planlamasını istediklerini ifade eden Murzioğlu, "Şehrimizin kalkınması ve gelişmesi derdinde olan taraflar olarak, beklentimiz kentimizin büyüklüğü oranında hakkettiği sefer sayısının artması ve düzenli saatlerde sefer planlamasının uygulamaya konulmasıdır. Havayolu şirketlerimizi yaşanan bu olumsuzlukların giderilmesi ve kentimizin potansiyeli çerçevesinde beklentilerimizin değerlendirilmesi hususunda hassasiyete davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

  En uygun fiyatlarla uçak biletleri online-ucak-bileti.com'da sizde Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya uçak bileti satın almak için online-ucak-bileti.com' u ziyaret edebilir ya da online destek hattı 444 34 97'yi arayıp işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  grade
 • assignment

  Türk Hava Yolları İçin Ziraat Yatırım Hedef Fiyatını Düşürdü

  THY için hedef fiyatını 20,45 TL'den 18,50 TL'ye indiren Ziraat Yatırım hisse değerlendirmesinde ise varlığına bağlı olarak daha önceki "AL" önerilerini koruduklarının altını çizdi. "THY 2019 yılının ikinci çeyreğinde 133mn TL (26mn USD) net dönem  karı belirtmiştir. Bizim kar beklentimiz 440mn TL, piyasanın kar  beklentisi ise 258mn TL idi. Tahminimizdeki sapmada umduğumuzdan yüksek gerçekleşen finansman giderleri tesirli olmuştur. Şirket 2Ç2018'de 441mn TL net dönem karı kaydetmişti. THY'nin 2Ç2019 satış gelirleri, yolcu sayısının 2Ç2018'e göre düşüşüne karşın kurlardaki yıllık artış ile kargo gelirlerindeki artışın etkisiyle %34,9 artışla 18,7 milyar TL'ye yükselirken, brüt kar ise maliyetlerdeki görece yüksek artışın etkisiyle %13,9 oranında azalarak 2.498mn TL olmuştur. Satışların maliyeti özellikle akaryakıt giderleri, amortisman ve itfa payı giderleri ile personel giderlerindeki sırasıyla %43,2, %91,4 ve %61,2'lik artışlar sebebiyle %47,8 yükseliş kaydetmiştir. Brüt kar marjı ise 2Ç2018'deki %20,9'dan 2Ç2019'de %13,4'e gerilemiştir. Faiz, Amortisman, Vergi, Kiralama Gideri Öncesi Kar rakamı şirketin 2Ç2018'e göre %1,7 artarak 2Ç2019'de 2.957mn TL düzeyinde gerçekleşirken, marjı 2Ç2018'deki %21'den %15,8'e gerilemiştir. 2. çeyrekte yatırım faaliyetlerinden 38mn TL net gelir kaydedilirken, faiz giderleri ve kurların etkisiyle finansman tarafında ise 460mn TL gider kaydedilmiştir. Tüm bunlara bağlı olarak 133mn TL net dönem karı olarak kayda geçmiştir.

  grade
 • assignment

  Havacılıkta Sanal Dünya Turu Zamanı

  Sanal uçuş organizasyonu olan VATSİM, bu yıl içerisinde bir dünya turu uçuş organizasyonu yapılacağını ve 43 Havalimanı’nın da rotalar içinde olacağı bu turda Antalya Havalimanı'nın da olduğunu duyurdu. Simülatörler aracılığı ile yapılacak organizasyona Türkiye'den Ankara merkezli worldflightturkey takımının da yer alacağı duyuruldu. B747-400, Airbus A330-200, B737-800 tipi simülatörler ile gerçekleşecek dünya turu organizasyonu Avustralya’nın Sydney şehrinden kalkış yapacak ve içlerinde Antalya Havalimanının da olduğu 43 havalimanına uğrayarak 7 gün 24 saat içinde başlangıç şehri Sydney’e dönerek organizasyon tamamlanacak. worldflightturkey adıyla Ankara da var olan runoavian uçuş simülatör merkezi de kendi takımıyla Airbus A320 uçuş simülatörü ile bu uluslararası etkinliğe katılım sağlayacak. Bağış karşılığında organizasyona katılım sağlanacak ve organizasyonun gelirleri Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlanacak.

   

  grade
 • assignment

  Antalya Havalimanın'da Yeni Bir Güvenlik Sistemi

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin Yönetim Kurulu Başkanı, Antalya Havalimanı’nda Radar Tabanlı Çevre Güvenlik Sistemi’nin hizmete girdiğini duyurdu. Sosyal medya üzerinden konuya ilgili açıklamalar yapan Keskin, “Faaliyetlerini “önce güvenlik” anlayışıyla yürüten kuruluşumuz, başlangıçta uçuş emniyeti ve güvenliğin yanı sıra yolcuların rahatlığı için havalimanlarımızı yüksek teknolojili cihaz ve sistemleriyle donatmaya devam ediyor. Bu kapsamda çok önemli bir proje de Antalya Havalimanında gerçekleştirildi. Radarlar, IP ve termal kameralar, toprak altı fiber optik algılama, acil durum müdahale merkezleri ve komuta kontrol merkezinden oluşan “Radar Tabanlı Çevre Güvenlik Sistemi” hizmete başladı” ifadelerini kullandı.

  Sizlerde Antalya Havalimanı uçuşlarınızda güvenli yolculuğun keyfine varmak için online-ucak-bileti.com destek hattı 444 34 97'yi arayabilirsiniz.

  grade
 • assignment

  New York Ve Londra'ya Qantas Havayollarından Direkt Uçuş

  Avustralya’nın havayolu olan Qantas, hem Londra, hem de New York (JFK)-Sidney (SYD) arasında dünyanın ilk ticari aktarmasız uçuş hedefine bir adım daha yaklaşıyor. Havayolu, yolculardan ücret almadan bu rotalarda üç test uçuşu yapacağını bildirdi. Qantas, bu yıl Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Boeing’in Seattle üretim hattından üç 787-9 Dreamliner uçağı almayı hedefliyor. Bu uçakların özellikle yolcu veya yük ağırlığı olmadan  Avustralya'ya teslimat yolculuğunu direkt yapabilmesine rağmen şirket Sidney’den Londra ve New York’a yolcuyla birlikte 19 saatlik aktarmasız uçuşu simule edecek. Yeni 787 Dreamliner uçağı teknik olarak bu ultra uzun mesafeli uçuşları yapacak menzile sahip olsa da, Qantas’ın bu özel test uçuşlarında mürettebat dahil azami sadece 40 kişi olacak.

   

  Sizlerde Qantlas ile New York ve Londra'ya avantajlı fiyatlarla direkt uçmak için online-ucak-bileti.com'u ziyaret edebilir ya da online destek hattı 444 34 97'yi arayabilirsiniz.

   

   

  grade
 • assignment

  Antalya Turizmi Rekora Koşuyor

  Türkiye'nin en önemli döviz girdisi kaynaklarından turizm sektöründe, dünyanın en çok turist ağırlayan ilk üç kenti konumundaki Antalya'ya 1 Ocak- 22 Ağustos tarihleri arasında hava yoluyla 10 milyon 5 bin 323 turist ulaşım sağladı. Geçen yılın aynı dönemine göre bu yıl, yüzde 17'lik artış meydana geldi. Antalya, 16 milyon turist hedefine yaklaşıyor. Geçen yıl 13 milyon 642 bin turistle tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşan kentte, bu yıl 1 Ocak- 22 Ağustos tarihleri arasında hava yoluyla 10 milyon 5 bin 323 turist ulaşım sağladı. 2018 yılında Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği verilerine göre 1 Ocak'tan 22 Ağustos tarihlerine kadar 8 milyon 586 bin 11 turist ağırlayan Antalya, bu yılın aynı döneminde 10 milyon 5 bin 323 turist sayısına ulaştı. Turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17'lik artış meydana geldi. 1- 22 Ağustos tarihleri arasında ise 1 milyon 837 bin 500 kişi geldi. Ağustos ayı rakamı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artış sağladı.

   

  Sizde en uygun fiyatlarla online-ucak-bileti.com' dan online olarak Antalya uçak bileti alabilir ya da online destek hattı 444 34 97 yi arayarak satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  grade
 • assignment

  İstanbul Havalimanı'nda Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi Yeniliği

  Yolcuların parmak izi ve yüz tanıma kontrollerinin ardından 18-20 saniye içinde pasaporttan geçebilmesini sağlayacak sistemin test çalışmaları, İstanbul Havalimanı'nda başlatıldı. İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA ve Emniyet Genel Müdürlüğü ve tarafından yürütülen "Hızlı Pasaport Geçiş Sistemi" ile yolculara zaman kazandırılması hedefleniyor. Sistem sayesinde yolcular parmak izi ve yüz tanıma kontrollerinin ardından 18 saniye içerisinde havalimanında 16 geliş,10 gidiş ve 4 transfer alanında yer alan toplam 30 hızlı pasaport geçiş bankosundan geçebiliyor. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan ve 18 yaş üstündekilerin yararlanabildiği sistemin donanımı, İGA IT tasarımına uygun olarak yerli bir firma tarafından hayata geçirildi. Haberleşme Teknolojileri Daire Başkanlığı ve EGM Bilişim tarafından geliştirilen sistemin parmak izi ve yüz tanıma ekipmanları dışındaki donanım ve yazılımı yerli firma tarafından üretildi.

  Peki sistem nasıl çalışıyor?

  Pasaportlarıyla beraber gelen yolcuların sistemin bulunduğu ilk adımda pasaportlarını okutmaları gerekiyor. Ardından parmak izi ve biyometrik veriler ile pasaporttaki bilgileri ile eşleştiriliyor. Yolcular, yaklaşık 18-20 saniyede pasaport işlemlerini yapıyor. 
  Geçiş yapan yolcuların pasaportlarına damga vurma işlemi emniyet görevlileri tarafından yapılıyor.

  Sizde İstanbul Havalimanında bulunan bu yeniliklerden faydalanmak için online-ucak-bileti.com adresini ziyaret edebilir veya destek hattı 444 34 97 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

  grade
 • assignment

  Ukrayna On İki Ay Boyunca Direkt Uçuş İstiyor

  Ukrayna Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin'e ziyarette bulundu. Ukrayna-Antalya arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin konuşulduğu görüşmede, işbirliği imkânları ve yatırım fırsatlarını ele aldı. Ukrayna Konsolosu Viacheslav Khomenko'ya ATSO, Antalya ekonomisi ve yatırım imkânlarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Davut Çetin, ATSO olarak Ukrayna ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için katkı koymaya açık olduklarını kaydetti.

  Görüşmenin başlangıcında Antalya ekonomisi üzerine bilgiler veren Davut Çetin, kentin tarım ve turizm ağırlıklı bir ekonomiye sahip olduğunu söyledi. Özellikle turizm açısından 2019'un Antalya için rekorlar yılı olduğunu söyleyen Başkan Davut Çetin, "Bu sene 16 milyonu aşan yabancı turistin kentimize gelmesini bekliyoruz. Turizm alanında kent olarak şehir destinasyonları ile değil ülke destinasyonları ile rekabet eder haldeyiz" şeklinde konuştu. Antalya'nın konuk ettiği 16 milyon turistin kente yalnızca deniz, kum ve güneş için gelmediğini de ifade eden Başkan Davut Çetin, Antalya'nın kültür, sağlık, spor ve kongre turizmlerinde de çok büyük talep gördüğünü sözlerine ekledi.

  Ukrayna uçak biletlerini en uygun fiyatlar ile online-ucak-bileti.com' dan bulabilir veya online destek hattı 444 34 97'yi arayarak satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  grade
 • assignment

  Araplar En Çok Trabzon'u Sevdi

  Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ den alınan bilgiye göre, Trabzon'da yılın 7 ayında 772 bin 366 yerli, 1 milyon 405 bin 145 yabancı olmak üzere 2 milyon 177 bin 511 ziyaretçi konakladı. Trabzon’da geçen sene aynı dönemde ise 546 bin 912 yerli, 1 milyon 154 bin 60 yabancı olmak üzere 1 milyon 700 bin 972 kişi konaklamıştı. Buna göre Trabzon’da bu dönem konaklayan kişi sayısı geçen senenin aynı dönemine oranla yerli ziyaretçide yüzde 41,2, yabancı ziyaretçide yüzde 21,8 ve genel toplamda ise yüzde 28 artış gösterdi.

  Trabzon 602 tesis, 35 bin 951 yatak kapasitesine sahip

  Trabzon'da konaklama, tesis ve yatak kapasitesinde de yükseliş meydana geldi. Buna göre, tesis sayısı 602'ye, yatak kapasitesi ise 35 bin 951'e yükseliş sağladı. 
  Kentte hizmet veren apart ve rezidans şeklinde kullanılan işletmeler haricinde turizm işletmesi ve yatırım belgeli tesis sayısı 97, yatak sayısı ise 12 bin 534'e ulaştı.

  En fazla uçuş Suudi Arabistan'dan geldi

  Yılın 7 ayında Suudi Arabistan başta olmak üzere Trabzon'a 11 ülkeden 884 yabancı uçak ulaşım sağladı. 
  Bu dönem Trabzon’da Suudi Arabistan'dan 329, Birleşik Arap Emirliklerinden 137, Almanya'dan 130, Bahreyn'den 107, Kuveyt'ten 72, Ürdün'den 40, Umman'dan 34, Lübnan'dan 3, Rusya'dan 1, Avusturya'dan 1 ve Kazakistan'dan 1 uçak Trabzon’a ulaşım sağladı.

  Sizde en uygun fiyatlarla online-ucak-bileti.com' dan online olarak Trabzon uçak bileti alabilir ya da online destek hattı 444 34 97 yi arayarak satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  grade
 • assignment

  THY'nin Yeni Rotası

  Bilal Ekşi twitter hesabı üzerinden müjdesini verdi.

  Türk Hava Yolları, Meksika'ya ilk seferini bugün gerçekleştiriyor. İlk seferini ülkenin başkenti Mexico City'ye yapacak olan Türk Hava Yolları, Meksika’yı rotasına ekledi. Dünyanın bir çok ülkesine uçan milli hava yolumuz Türk Hava Yolları uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Milli gururumuz, Latin Amerika’nın ikinci büyük şehri ve Meksika’nın başkenti Mexico City ile Orta Amerika’nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Cancun’a seferlerini gerçekleştirmeye başladı. İstanbul-Mexico City- Cancun-İstanbul seferlerine, 21 Ağustos 2019 tarihinden itibaren başlayarak haftanın 3 günü gerçekleştirilecek. Yeni açılacak hatlarla birlikte milli hava yolumuz Orta Amerika’nın en büyük ülkesi Meksika’yı rotasına ekleyerek daha büyük bir coğrafyaya bağlantı imkanı sunacak.

  Meksika uçak biletlerine en uygun fiyatlarla ulaşmak için  444 34 97 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

  grade
  6        
İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.