444 34 97 / Türk Hava Yolları Uçak Bileti - En Uygun Uçak Biletleri

Uçak Biletinizi Sorgulayın

Ara
 • assignment

  Tahran - Gazipaşa - Alanya seferleri başladı
  İran’ın başkenti Tahran'dan Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na ilk charter seferiyle 168 yolcu geldi.
   
  Tahran'dan Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na 168 yolcusuyla inen uçak, havacılık seremonisi olan 'su takı' töreniyle karşılandı. Törene Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu Gazipaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Kaya, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, TAV Genel Müdürü Ekrem Akgül, Havalimanı İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı katıldı.
   
  Törende konuşan Kaymakam Cemil Öztürk, Tahran ile GZP Havalimanı arasında karşılıklı seferler başlamasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Seferlerin iki ülke için de büyük önem taşıdığını aktaran Kaymakam Öztürk, bu uçuşla Gazipaşa- Alanya Havalimanı'na uçağı inen ülke sayısının 13'e çıktığını kaydetti. Havalimanına inen yolcu sayısının 850 bine ulaştığına dikkati çeken Cemik Öztürk, yıl sonuna kadar bu rakamın 1 milyon 100 bine ulaşmasını tahmin ettiklerini bildirdi.
   
  ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise charter seferi başlamadan önce Alanya'ya tatil amacıyla gelen İranlı turistlerin Adana, Isparta ya da Gaziantep üzerinden aktarmalı uçuşlarla bölgeye ulaştıklarını belirtti.
   
  Tahran-Alanya uçuşlarını gerçekleştiren Abibal Tour Acentesinin sahibi Hamid Mohajerani ve beraberindeki heyet, ilk uçuşun ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i makamında ziyaret etti. ALTAV ve ALTİD yönetimiyle 3 yıl önce İran'da düzenlenen turizm fuarında yaptıkları çalışmanın meyvelerini bugün toplamaya başladıklarını belirten Başkan Yücel, "Direkt uçuşların başlamasına destek veren Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür ediyorum. Turizm çok önemli bir adım oldu" dedi.
   
  Tahran - Gazipaşa uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Bursa Yenişehir Havalimanı uçuş rakamları açıklandı
  Bursa Yenişehir Uluslararası Havalimanı’nda, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü (DHMİ) ağustos ayı istatistiklerine göre, 24 bin 431 iç hat yolcusuyla, 2 bin 427 dış hat yolcusuna hizmet verildi. Havalimanında 1 ayda hizmet verilen toplam yolcu sayısı 26 bin 858 oldu.
   
  Yenişehir Uluslararası Havalimanı'nda ağustos ayında iç hatlarda iniş-kalkış yapan uçak sayısı 376, dış hatlarda 25 oldu. Toplam uçak trafiği de 401 olarak gerçekleşti. Havalimanından kargo, posta ve bagajlardan oluşan yük trafiği ise toplamda 313 ton olarak hesaplandı. Öte yandan Bursa Yenişehir Uluslararası Havalimanı’nda yılın ilk 8 ayında hizmet verilen yolcu sayısı 182 bin 604, uçak trafiği 3 bin 760, yük trafiği ise bin 829 tona ulaştı.
   
  Bursa Yenişehir uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu ücretsiz arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Zonguldak Düsseldorf uçak seferleri

  Zonguldak Havalimanı, Alman havayolu şirketi Germania’nın faaliyetlerini durdurmasından sonra ‘öksüz’ kalmıştı. Zonguldaklıların talebine AtlasGlobal yetişti. Havayolu, İstanbul’dan Zonguldak, bağlantısında da Zonguldak-Düsseldorf seferlerine başladı.

  Zonguldak Düsseldorf uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu ücretsiz arayabilirsiniz.

  grade
 • assignment

  Mesa Airlines, Spacejet M100 alacak
  Japon bölgesel uçak imalatçısı Mitsubishi Aircraft Corporation, Mesa Airlines ile 50 adet Spacejet M100 modeli için iyi niyet anlaşması imzaladı.
   
  Eğer nihai anlaşmaya imza atılırsa havayoluna teslimatlar 2024 yılında başlayacak.
   
  Nashville’deki Bölgesel Havayolları Konferansı’nda sözkonusu anlaşma hakkında açıklama yapan Mitsubishi Aircraft Başkanı Hisakazu Mizutani, “Mitsubishi SpaceJet ailesini geliştirirken, yolcuların ve havayollarının bölgesel seyahatler hakkında düşünme şeklini değiştirmemiz gerektiğini biliyorduk. Mesa Airlines'ın SpaceJet M100 ürününü seçmesi, uçağımızın bu sektördeki mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşıladığını ve havayollarının tartışmalarımızı ilerletmeye hazır olduğunu onaylıyor” dedi.
   
  Daha öncesi ismi MRJ 90 olan ve sonradan SpaceJet M100 olarak değiştirilen 76 koltuk kapasiteli uçak, alimunyum gövde, Pratt & Whitney 1200G motorları sayesinde daha hafif ve daha az yakıt tüketiyor.
   
  Mesa Airlines uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu ücretsiz arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Sun Express Antalya ve İzmir uçuşlarını artırdı
  Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2019/20 kış sezonunda geçen yılın aynı dönemine göre artışla iç hatlarda 1.2 milyon koltuk arz edecek. SunExpress,31 Ekim’den itibaren başlayacak olan kış tarifesi çerçevesinde iç hatlarda merkezi Antalya’dan 7, aktarma merkezi İzmir’den ise 12 noktaya uçuş sunacak.
   
  Antalya ve İzmir’i tarifeli seferlerle hem iç hatlarda hem dış hatlarda en fazla noktaya bağlayan havayolu SunExpress, bu kış Antalya – İzmir arasındaki uçuş sayısını günde 4 sefere çıkararak, yolcularına daha fazla esneklik sunacak.
   
  Merkezi Antalya’daki konumunu güçlendiren SunExpress, Antalya’dan hem iç hatlarda hem de dış hatlarda frekans artışı sunuyor.Kış sezonunda Antalya’dan Trabzon ve Samsun’a haftada üç sefer düzenleyecek olan SunExpress, Antalya – Adana arası seferlerini de günde 2’yeçıkaracak.
   
  Dış hatlarda ise Antalya’dan Düsseldorf, Köln, Berlin, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Münih ve Stuttgart’a günlük uçuşlarını arttıran SunExpress, Avusturya’nın başkenti Viyana’ya artık haftada 6 sefer düzenleyecek. Antalya’dan Basel ve Zürih’e cazip hafta sonu uçuşları sunan SunExpress, tüm kış sezonu boyunca dünyanın en popüler turizm merkezlerinden Paris’ede her Cumartesi sefer düzenleyecek. Şubat ayından itibaren haftada 2 kez Kopenhag seferlerine başlayacak olan SunExpress, Legoland’e ev sahipliği yaparak özellikle çocuklu ailelerin beğenisini kazanan Billund’a da haftada 1 kez sefer sunacak.
   
  İzmir uçuşlarında kapasite ve frekans artışı, yeni rotalar
   
  İzmir- Adana uçuşlarını günde 3 sefere çıkaran SunExpress, hem sabah hem akşam saatlerinde günde 2 sefer düzenleyeceği Diyarbakır ve Gaziantep uçuşları ile de özellikle günübirlik seyahat eden yolculara kolaylık sunacak. SunExpress, İzmir kalkışlı Malatya, Kars ve Erzurum uçuşlarını haftada 4’e, Trabzon seferlerini haftada 5’e, Samsun seferlerini ise haftada 4’e çıkaracak.
   
  SunExpress, dış hatlarda ise kış sezonuyla beraber İzmir kalkışlı Düsseldorf, Frankfurt, Münih ve Stuttgart’a düzenlenen günlük uçuşların yanı sıra Berlin ve Hamburg’asefer sayısını arttıracak. Havayolu, İzmir’den yeni rotası Nürnberg’e de haftada 1 kez uçacak. İzmir’den Amsterdam’a haftada 3 uçuş düzenleyen SunExpress, Viyana seferlerini de haftada 3’e yükseltiyor. Ayrıca havayolu, Şubat ayı itibariyle Avrupa’nın popüler başkentleri Paris ve Kopenhag’a her Cumartesi, Brüksel’e de her Pazarsefer düzenlemeye başlayacak.
   
  Anadolu – Avrupa seferlerinde artış
   
  SunExpress, kış sezonunda Ankara’dan sunduğu seferlerin sayısını arttırırken aynı zamanda yeni destinasyonlar da ekleyecek. Yeni kış tarifesinde Ankara’dan Münih’e haftanın her günü, Düsseldorf'a haftada 5, Frankfurt ve Stuttgart’a ise haftada 2 uçuş düzenleyecek olan havayolu, ilk kez kış sezonunda Amsterdam ve Köln’e haftada 1 uçuş sunmaya başlayacak.
   
  Diyarbakır’dan tarifeli ve direkt seferlerle dış hat uçuşu gerçekleştiren ilk ve tek havayolu olan SunExpress, bu kış da Diyarbakır’ı Düsseldorf ve Hannover’e bağlamaya devam edecek. SunExpress, bu kış yine ilk kez Elazığ’dan Düsseldorf’a ve Frankfurt’a haftada 1 kez direkt sefer sunmaya başlayacak. Samsun – Stuttgart uçuşlarını bu kış da sürdürecek olan SunExpress, Adana, Gaziantep, Diyarbakır ve Kayseri’den İzmir ve Antalya üzerinden SunExpress ağındaki pek çok destinasyona cazip bağlantılar sunmaya devam edecek.
   
  SunExpress Havayolları uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu ücretsiz arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Sabiha Gökçen uçuşları rekor kırdı
  İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı yaz ayları boyunca 9 milyon 818 bin yolcu kullandı.
   
  Sabiha Gökçen Havalimanı’nı 2019 yılının Haziran, Temmuz, Ağustos ayları döneminde 9 milyon 818 bin yolcu kullandı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Haziran ayında 3 milyon 61 bin, Temmuz ayında 3 milyon 334 bin ve Ağustos ayında 3 milyon 422 bin yolcu kullandı. Aynı dönemde 62 bin 454 uçak iniş ve kalkış gerçekleştirdi.
   
  YAZ AYLARINDA DIŞ HATLARDA YÜZDE 22 BÜYÜME
   
  Açıklamanın devamında, yaz aylarında dış hatlarda ki büyüme geçen yılın yaz aylarına göre yüzde 22 olarak gerçekleştiği ve 3 aylık dönemde dış hatlarda 4 milyon yolcu geçiş yaparken, iç hatlarda ise 5 milyon 819 bin yolcu geçiş yaptığı dile getirildi. 
   
  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu ücretsiz arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Pegasus 2020’de 16 adet A321 alacak
  Geçtiğimiz günlerde ilk A321neo uçağını teslim alan Pegasus Havayolları, 2020’de filosuna 16 adet daha uçak alacak. Star’a konuşan Pegasus’un CEO’su Mehmet Tevfik Nane, Türkiye ekonomisi ve geleceğine sonuna kadar güvendiklerini belirterek “Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.
   
  Pegasus CEO’su Mehmet Tevfik Nane ile şirketin mevcut durumunu, gelecek hedeflerini ve yatırım planlarını konuştuk. Mehmet Nane, İstanbul Havalimanı’nın hizmete girmesi, Sabiha Gökçen’de ikinci pistin 2020’de tamamlanacak olması ve turizm sektöründe yaşanan hareketlik nedeniyle yatırımları artırma kararı aldıklarını söyledi. Türkiye ekonomisi ve geleceğine her zaman güven duyduklarını ifade eden Nane, “Biz hain darbe girişimi döneminde bile yatırımlarımız kesmedik. Türkiye ve geleceğine güvenimiz tam. Bu nedenle 1 milyar dolar yatırım kararı aldık” açıklaması yaptı…
   
  Pegasus Havayolları uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu ücretsiz olarak arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Özbekistan Havayolları Kiev uçuşları başladı
  Son yıllarını çalkantılı geçilen Ukrayna’ya uçuşlarını durduran Özbekistan Havayolları yeniden seferlerine başladı. Havayolu, Mayıs 2015’te en son Taşkent-Kiev seferini gerçekleştirmişti. İlk etapta uçuşlar charter yani tarifesiz olarak yeniden başladı. Özbekistan Havayolları, talebin artması doğrultusunda bu seferleri tarifeli hale getirmeyi hedefleniyor.
   
  Bu adımın ardından Ukrayna Havayolları’nın da Özbekistan’a sefer yapmaya başlaması planlanıyor.
   
  Özbekistan Havayolları Kiev uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonu arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Singapur Havayolları İstanbul seferleri A350-900 ile uçacak
  Dünyanın en prestijli havayolu şirketlerinden Singapore Airlines, 1 Aralık 2019'dan itibaren İstanbul'a düzenleyeceği seferlerde uçak tipini değiştirecek. Singapur Airlines uçak tipini büyüterek daha fazla yolcuyu hedefliyor.
   
  Şirketten yapılan resmi açıklamada, Singapur-İstanbul arasında düzenlenecek seferlerde A350-900 tipi yolcu uçaklarını kullanılacağı belirtildi.
   
  A350-900'lerle başlanacak seferlere özel bir de "Türk Mutfağı" sürprizi yapılacak. Singapur Havayolları tarafından başlatılan ankette ilk uçuşta "Zeytinyağlı Sarma ya da Mercimek Köftesi'nden hangisini tercih edersiniz" diye soruldu. İlk uçuşun menüsünün anket sonucuna göre belirleneceği ifade edildi.
   
  Singapur Airlines uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonları ücretsiz arayabilirsiniz.
  grade
 • assignment

  Tailwind Havayolları Alanya Tahran uçak seferleri
  Alanya Turizm Tanıtma Vakfı(ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği(ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "İran'ın başkenti Tahran'dan Alanya'ya direkt uçuş için her iki ülkenin sivil havacılık kurumlarından onay alındı ve uçuş planlamaları yapıldı" dedi.
   
  Dahaoğlu, İran'ın en büyük şehri olan başkent Tahran'dan Gazipaşa Alanya Havalimanı'na (GZP) karşılıklı charter uçuşlarının başlayacağını duyurdu.
   
  Uçuşların 19 Eylül-25 Ekim arasında haftada 1 kez yapılacağı bildirildi.
   
  Konuyla ilgili açıklamada yapan Dahaoğlu, geçtiğimiz yıllarda Nevruz Bayramı kapsamında İran'dan direkt uçuş aldıklarını fakat uzun soluklu planlanan charter seferinin ilk olacağını söyledi.
   
  Dahaoğlu, "20 yıldır Türkiye'ye turist taşıyan Abibal Tour, Tailwind Havayolları ile yaptığı charter anlaşması sonrası İran ve Türkiye sivil havacılık kurumlarından direkt uçuşlar için onay aldı. Bu uçuş izni Alanya'da yaşayan, tatil için şehrimize gelmek isteyenler ve turizm ekonomimiz için oldukça güzel bir haber. Ayrıca GZP-İran arasında karşılıklı sefer düzenlemek isteyen diğer şirketleri de cesaretlendirecek önemli bir gelişme. Uçuşlar, 168 yolcu kapasiteli Boeing 737-400 model uçaklarla yapılacak. 1 Ocak itibariyle 31 Ağustos tarihine kadar 53 bin 590 İranlı turist Türkiye'ye giriş yaptı. Karşılıklı seferlerle bu sayının kat kat artmasını bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.
   
  Tailwind Havayolları uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0212 603 53 00 nolu telefonları ücretsiz arayabilirsiniz.
  grade
    4     
İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.