Rus tur operatörü NTK Intourist kendi havayolunu kuruyor
Anasayfa Rus tur operatörü NTK Intourist kendi havayolunu kuruyor

Rus tur operatörü NTK Intourist kendi havayolunu kuruyor

 
Vim Avia'nın iflas etmesinden dolayı büyük sıkıntı çeken Rus tur opertörü NTK Intourist'in 2018'de işi daha sıkı tutmaya hazırlandığı belirtiliyor. NTK Intourist 2018 uçuş programını ve partnerlerini şimdiden belirledi. Şirketin bu yıl başta AtlasGlobal olmak üzere Türk Hava Yolları, Yamal, Azur Air ve Red Wings gibi hava yolu şirketleri ile uçacağı belirtildi. Intourist'in, AtlasGlobal'in henüz St Petersburg'dan uçuş izni alamamış olması nedeniyle bu kentten Antalya'ya başka hava yolu şiketleri ile uçacağı kaydedildi.
 
KAPASİTESİNİ 1.5 KAT ARTTIRACAK
Öte taraftan Intourist'in kendi havayolu şirketini kurmayı da gözardı etmediği belirtiliyor. TourDom.Ru'da yer alan habere göre şirket, 2018 yılında 5-6 uçaklı bir havayolu şirket kurarak kapasitesinin yüzde 20'sini kendi şirketi ile taşımayı planlıyor. Intourist Satış Direktörü Sergey Tolchin, yeni uçuş planlaması ile birlikte Türkiye kapasitesini 1.5 kat arttırmayı planladıkalrını açıkladı. Seyahat pazarı uzmanları, tıpkı diğer tur operatörleri gibi, NTK Intourist'in de kendi hava yolu şşrketini kurmaya ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Vim Avia'nın iflasından dolayı Intourist'in büyük sıkıntı çektiğine dikkat çeken uzmanlar, ancak şirketin toplam uçuşlarının sadece yüzde 20'sini kendi hava yolu şirketi ile yapma planının riski minimize etmeyeceği görüşünde.
 
JET AIR GROUP'TAN UÇAK KİALAYACAK
Intourist'in filosuna katacağı uçakların AFK Sistema bünyesindeki Jet Air Group'tan wet-lease yoluyla kiralayacağı tahmin ediliyor. AFK Sistema, aynı zamanda tur operatörünün hisselerinin yüzde 25'ini elinde bulunduruyor.

11 Aralık 2017 Pazartesi 12:27:13

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.